STREET WORKOUT DLA POCZĄTKUJĄCYCH


Co to jest Street Workout?

girls-219821_1280Street Workout (pol. uliczny trening) to stara jak świat forma aktywności fizycznej w nowej, pięknej odsłonie. Opiera się ona na kalistenice, czyli ćwiczeniach siłowych wykorzystujących masę ciała ćwiczącego. Taką formę ruchu, dla poprawy sprawności fizycznej, wykorzystywano już w starożytności, a może nawet wcześniej, kiedy to człowiek zmuszony był wspinać się na drzewa i inne przeszkody, aby uniknąć niebezpieczeństwa albo uciec przed zagrożeniem. Większość ćwiczeń doskonale wkomponowuje się w anatomię i biomechanikę człowieka i rozwija

kompleksowo najważniejsze grupy mięśniowe. Street Workout stanowi bardzo dobrą podbudowę i uzupełnienie dla wielu dyscyplin sportowych takich jak. sztuki walki, atletyka, kulturystyka, parkour i inne. W swoim pierwotnym założeniu do ćwiczeń Street Workout wykorzystywano wszystke te możliwości, które dawało otoczenie. Określenie „Street Workout” powstało dopiero w 2009 roku i coraz bardziej utożsamiane jest z ćwiczeniami na specjalnie do tego celu budowanymi konstrukcjami, drabinkami i drążkami. Obecnie rozgrywane są również zawody w Street Workout o różnej randze, zarówno w poszczególnych konkurencjach, jak i w zestawach ćwiczeń czyli prezentacjach siłowo-akrobatycznych. Od 2011 rozgrywane są mistrzostwa świata Street Workout World Championship, przemianowane w 2012 roku na Street Workout World Cup. W chwili obecnej można mówić już o nowej dyscyplinie sportu, która przebojem zdobywa ogromną popularność. Przyczynił się do tego Internet w szczególności za sprawą takich gwiazd jak Hannibal For King, Frank Medrano, Al Kavadlo, Corey Hall czy Brendan Meyers, których można podziwiać na You Tube.

Odnieś z nami sukces!

Uruchamiamy w pełni profesjonalną grupę treningową dla początkujących, która będzie prowadzona pod kątem wyczynowym. Najlepsi będą przygotowywani do różnego rodzaju zawodów w Street Workout i dyscyplinach pokrewnych. Wybrana kadra będzie reprezentowała Ostrów Wielkopolski. Pierwsze zawody planujemy zorganizować już pod koniec lata br.

Spędzaj przyjemnie z nami czas!

Street Workout to świetny sposób nie tylko na szybkie poprawienie swojej formy, sylwetki, kondycji, siły, gibkości, zwinności, koordynacji i wielu innych ważnych cech, ale również na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Planujemy spotkania integracyjne, obozy, seminaria i wyjazdy szkoleniowe w Polsce i za granicą.

Baza treningowa

Zapewniliśmy wszystko co jest potrzebne do efektywnych treningów. Będziemy ćwiczyli zarówno w barparku k Sklejek, (treningi specjalistyczne), na Piaskach (treningi kondycyjne), jak i na sali gimnastycznej, gdzie będzie można wykonywać szereg ćwiczeń z wykorzystaniem materacy, drabinek, obciążników i innego sprzętu. (stretching, kalistenika, pilates i inne)

Trenerzy

Nasza wiedza merytoryczna zdobyta na Akademii Wychowania Fizycznego i ogromne, wieloletnie doświadczenie zawodnicze i trenerskie w różnych dyscyplinach sportu pozwala nam kompleksowo podejść do treningów, tak aby były one w pełni bezpieczne i gwarantowały szybkie efekty. Liczy się dla nas w pierwszej kolejności zdrowy i wszechstronny rozwój zawodników, dający możliwość trenowania przez długie lata.

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy na treningi wszystkich chętnych, którzy ukończyli 12 lat, zarówno chłopców jak i dziewczyny. Górnej granicy wieku nie ustalamy i jeśli czujesz że mógłbyś pokochać Street Workout zapraszamy w nasze szeregi.

Jak się zapisać?

Zapisywać się można na Facebook’u przez fanpage „Kalistenika Ostrów” – www.facebook.com/kalistenikaostrow lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.trenujzdrowie.plFormularz Zgłoszeniowy

Informacji udzielamy także pod telefonami: +48519177247, +48508190001

W najbliższym czasie zorganizujemy zebranie wraz z treningiem, o których poinformujemy w Internecie lub drogą mailową, na którym zostaną przekazane wszystkie informacje dotyczące treningów.

Podziel się na:
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Blogger.com
 • Live
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *